envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Rębaki bębnowe, jako maszyna do produkcji zrębków

Poznaj nasze produkty bliżej-rębaki bębnowe

Produkcja zrębków staje się coraz bardziej opłacalna. Jest to produkt, który można przetworzyć dalej. Rozdrobnione drewno (zrębki) wykorzystywane są jako wysokoenergetyczne paliwo w piecach ekologicznych, a także swoje zastosowanie znajdują w płytach meblowych oraz produkcji papieru. Do wytworzenia zrębków potrzebujesz rębaka do drewna. Jednych z rodzai rębaków jest rębak bębnowy. Zastanawiasz się nad kupnem rębaka bębnowego? Poznaj nasze modele bliżej!

Gdzie wykorzystuje się rębaki bębnowe?

Rębaki bębnowe są niezbędne do funkcjonowania takich przedsiębiorstw jak: tartaki, fabryki płyt wiórowych, produkcja pelletu, mebli, a nawet dla firm zajmujących się produkcją zrębek wędzarniczych oraz zrębek energetycznych przeznaczonych dla elektrociepłowni i elektrowni. Wielkość zrębków zależy od ilości tnących noży, prędkości, z jaką jest podawane drewno, a także wymiarów sita, które znajduje się pod wałem tnącym.

 

Proces przetwarzania drewna na zrębki

Rębaki bębnowe to urządzenia stacjonarne. Wyposażone są w napęd elektryczny. Sercem maszyny jest bęben nożowy, na którym, jak można się domyślić, są umieszczone noże. Rębaki bębnowe mogą przerabiać gałęzie z jego konarami wraz z liśćmi i igliwiem, jak również pnie drzew o średnicy wynoszącej nawet do 16 cm. W budowie tego typu rębaka występują dwa rodzaje noży: bijakowe i rozdrabniacze do gałęzi. Drewno w rębaku jest miażdżone za pomocą młotka bijakowego, a następnie rozdrabniane jest przez młotki tnące. Wielkość wytwarzanych zrębków kontrolowana jest poprzez odległość noży od kowadła. Otrzymane zrębki mogą mieć od 5 do 100 mm wielkości.

 

Rębak bębnowy-nasze modele

W naszej ofercie posiadamy kilka modeli rębaków bębnowych. Te modele rębaka przeznaczone są do rozdrabniania odpadów pochodzących z tartaku, takich jak oflisy czy zrzyny. Przetwarzane są one na zrębki technologiczne, wędzarnicze lub też opałowe. Wielkość frakcji jest zależna od średnicy przelotu sita, jak również od ilości noży znajdujących się na głowicy. Rębaki te posiadają podajniki wibracyjne, które odpowiedzialne są za bezpieczne oraz równomierne podawanie materiału do komory tnącej. Jeżeli szukasz rębaka do odpadów stolarskich lub może do zakładu przerobu drewna, któryś z naszych modeli na pewno cię zainteresuje. Nasze rębaki do drewna spełnią twoje oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa eksploatacji.

Jeżeli szukasz zaufanej firmy, która z precyzją wykonuje swoją pracę, to właśnie ZPUH OSKA gwarantuje wysokiej jakości maszyny, takie jak rębaki do drewna. Na rynku działamy już od ponad 30 lat, dlatego poprzez nasze długoletnie doświadczenie jesteśmy w stanie zadowolić klienta. Koniecznie zapoznaj się z naszymi realizacjami oraz ofertą!