envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!

Trzy rodzaje wielopił w ofercie OSKA – którą wybrać?

Wielopiły są maszynami stolarskimi, dzięki którym możliwa jest automatyzacja procesów produkcyjnych, między innymi w zakładach drzewnych. Służą one do wzdłużnego rozkroju pryzm z każdego gatunku drewna do postaci fryz, łat, krawędziaków, a także listew o różnych wysokościach. Wieloletni producent wielopił OSKA ma w swoim asortymencie trzy rodzaje pilarek wielopiłowych. Poznaj ich charakterystykę i wybierz maszynę odpowiednią dla twoich celów produkcyjnych.

Wielopiły jednowałowe

Wielopiły jednowałowe służą do wycinania desek i listew z pryzm. Mogą one pełnić również funkcję obrzynarki do desek. Konstrukcja maszyny pozwala na wieloletnią, bezawaryjną pracę.


Wybierając typ maszyny należy uwzględnić oczekiwaną wysokość rozkroju pryzmy:

  • przy użyciu wielopiły OKPW: 60 - 60 mm,
  • przy użyciu wielopiły OKPW: 120 - 120 mm,
  • przy użyciu wielopiły OKPW: 155 - 155 mm.

Wielopiły dwuwałowe

Wielopiły dwuwałowe sprawdzą się w zakładach, w których wymagana jest jednoczesna wysoka wydajność oraz szeroki zakres wysokości cięcia. Maszyny nadają się do linii rozkroju pryzmy w ciągu technologicznym.

Wielopiły rolkowe

Pilarki wielopiłowe z napędem rolkowym służą do szybkiego, wzdłużnego rozkroju pryzmy z drewna na cienkie listwy, krawędziaki, fryzy oraz łaty. Pilarki wielopiłowe rolkowe charakteryzują się wysoką wydajnością pracy. Zastosowanie posuwu rolkowego i silnika o mocy do 200 kW pozwala na uzyskanie dużej prędkości cięcia.


Wielopiła jest maszyną intuicyjną, dlatego operatorowi wystarczy jedynie krótkie szkolenie z jej obsługi, aby praca była w pełni bezpieczna i wydajna.