envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Czym jest sztaplarka modułowa i jakie ma zastosowanie?

Sztaplarka modułowa OKSZ — nowość w OSKA

W branży drzewnej efektywne składowanie i transportowanie tarcicy są kluczowymi elementami procesu produkcyjnego. Jednym z narzędzi, które znacząco ułatwiają tę pracę, jest sztaplarka modułowa. To urządzenie o wielu zaletach, które zapewnia precyzję i oszczędność czasu. Teraz dostępne także w ofercie OSKA. Co to za narzędzie i gdzie znajdzie zastosowanie?

Sztaplarka — co to jest?

Sztaplarka modułowa to maszyna przeznaczona do układania tarcicy, desek lub innych produktów drewnianych w stabilne, równomierne stosy. Jest to narzędzie wyjątkowo przydatne w zakładach przetwórstwa drewna, tartakach oraz w miejscach, gdzie konieczne jest składowanie i przygotowywanie tarcicy do transportu lub magazynowania i szuszenia.

 


Zapytaj specjalistę z firmy OSKA o sztaplarkę modułową


 

Dlaczego warto postawić na sztaplarkę?

Sztaplarki działają z doskonałą wręcz precyzją. Układające się stosy są równomierne i stabilne, co jest kluczowe w procesie transportu i magazynowania drewna. Co więcej, ręczne układanie stosów drewna jest  czasochłonne i wymagające użycia siły fizycznej. Sztaplarki automatyzują ten proces, co pozwala zaoszczędzić czas i ograniczyć liczbę pracowników potrzebnych do danej operacji.


Sztaplarki OKSZ zwiększają także wydajność produkcji. Szybkie układanie stosów tarcicy pozwala na sprawniejsze przetwarzanie drewna i zaspokajanie większego popytu na produkty drewniane. Minimalizują także ryzyko uszkodzeń, a więc pozwala to zaoszczędzić na kosztach materiałów. Praca przy układaniu stosów drewna może być niebezpieczna, zwłaszcza przy dużych ilościach materiału. Automatyzacja procesu zmniejsza ryzyko wypadków i poprawia bezpieczeństwo.


Sztaplarka modułowa OKSZ — zobacz, jak działa:

 

Zastosowania sztaplarki OKSZ

Sztaplarki OKSZ znajdują zastosowanie w wielu obszarach przemysłu drzewnego. Oto kilka przykładów:

  • Tartaki — w tartakach sztaplarki OKSZ są wykorzystywane do układania i przygotowywania desek i belek do transportu.
  • Zakłady przetwórstwa drewna — miejsca, gdzie drewno jest przetwarzane na różne produkty, takie jak: palety czy elementy konstrukcyjne, korzystają z automatycznych sztaplarek do układania stosów gotowych produktów.
  • Magazyny i centra dystrybucji — pomagają w przygotowaniu drewna do wysyłki oraz umożliwiają efektywne zarządzanie zapasami.
  • Przemysł drzewny ogólnie — sztaplarki OKSZ mogą być dostosowywane do różnych zadań w ramach przemysłu drzewnego, co czyni je wszechstronnym narzędziem.