envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Zastosowanie rębaka bębnowego w praktyce

Rębak OKRR 800-zastosowanie w praktyce

Rębak OKRR 800 to rębak bębnowy. Jego sprawne działanie zawdzięczamy 3-nożowej głowicy tnącej oraz silnikowi głównemu o mocy 132 kW. Za bezpieczne podawanie surowca  do komory wsadowej rębaka, odpowiedzialny jest podajnik wibracyjny wzdłużny o długości 27 m. W jaki sposób to działa? Podajnik jest wyposażony w wykrywacz metalu, który w przypadku wykrycia jakiekolwiek metalowego elementu zatrzymuje podawanie.

 

                                  

 

 

Główne zadanie

Rębak OKRR 800 to element dużej linii technologicznej, zaprojektowanej i wykonanej przez naszą firmę. Głównym zadaniem linii jest zautomatyzowany odbiór, jak również rozdrabnianie odpadów z obrzynarek. Do podawania surowca z obrzynarek służą podajniki wibracyjne poprzeczne i wzdłużne. Natomiast przenośniki łańcuchowo-zgarniakowe służą do transportu urobku do miejsca przesiania zrębka od troty.

 

Wzrost wydajności produkcji dzięki OKRR 800

To nie wszystko! Linia technologiczna jest wyposażona również w podajnik wibracyjny poprzeczny. Na ten podajnik są odwożone za pomocą ładowarki, pozostałe odpady drzewne zgromadzone z całego zakładu.

Dzięki temu rozwiązaniu, które zostało stworzone do potrzeb inwestora, zoptymalizowano procesy produkcyjne oraz zredukowano liczbę personelu potrzebnego do obsługi. W tym przypadku wzrośnie wydajność produkcji, ponieważ uzyskane zrębki są wykorzystywane przez inwestora do dalszej odsprzedaży a odsiane trociny do ogrzewania hal.

Wszystkie działania sprowadzają się do tego, że naszemu klientowi udało się wyeliminować problem wiążący się z marnowaniem surowca drzewnego, zmniejszyć koszty magazynowania, jak również utylizacji niepotrzebnych odpadów, a także zwiększyć przychody poprzez sprzedaż wyprodukowanej zrębki

   

 

Rębak OKRR 800 w praktyce

Zobacz, jak Rębak OKRR 800 spisuje się w praktyce! Przyjrzyj się procesowi zrębkowania odpadów drzewnych na bazie właśnie tego rębaka.