envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Rębak bębnowy OKRR 800

Rębak bębnowy OKRR 800

Nasza firma właśnie zakończyła montaż największego z gamy produkowanych rębaków bębnowych – rębaka OKRR 800.

Rębak ten jest wyposażony w 3-nożową głowicę tnącą oraz silnik główny o mocy 132 kW. Rębak współpracuje z podajnikiem wibracyjnym wzdłużnym o długości 27 m, zapewniającym bezpieczne podawanie surowca do komory wsadowej rębaka. Podajnik ten jest wyposażony w wykrywacz metalu, który zapewnia zatrzymanie podawania w przypadku wykrycia metalowego elementu.
Zamontowany rębak OKRR 800 jest elementem dużej linii technologicznej zaprojektowanej i wykonanej dla jednego z wiodących producentów tarcicy. Głównym zadaniem wykonanej przez naszą firmę linii jest w pełni zautomatyzowany odbiór oraz rozdrabnianie odpadów z obrzynarek. Podawanie surowca z obrzynarek odbywa się przy pomocy podajników wibracyjnych poprzecznych i wzdłużnych. Natomiast transport urobku odbywa się za pomocą przenośników łańcuchowo-zgarniakowych (tzw. redlerów) do miejsca przesiania zrębka od troty.
Dodatkowo linia wyposażona jest również w podajnik wibracyjny poprzeczny, na który dowożone są ładowarką pozostałe odpady drzewne z całego zakładu.
Dzięki temu rozbudowanemu rozwiązaniu dopasowanemu do potrzeb inwestora zoptymalizowano procesy produkcyjne poprzez ich automatyzację i redukcję liczby personelu obsługującego. Znacząco wzrośnie również wydajność produkcji. Uzyskany zrębek inwestor wykorzystuje do dalszej odsprzedaży, natomiast odsiane trociny do ogrzewania hal.
Podążając za aktualnymi trendami w zakresie ochrony środowiska, naszemu klientowi udało się wyeliminować problem marnowania cennego surowca drzewnego, zniwelować koszty magazynowania i utylizacji nieprzerobionych odpadów, a także zwiększyć przychody poprzez sprzedaż wyprodukowanej zrębki.