envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Linia zrębkowania odpadów drzewnych na bazie rębaka bębnowego OKRR 650

Linia zrębkowania odpadów drzewnych na bazie rębaka bębnowego OKRR 650

Kolejne prace montażowe w toku. Tym razem nasza ekipa montuje linię zrębkowania do produkcji wysokojakościowego zrębka technologicznego z funkcją odsiania trocin.

Sercem prezentowanej linii zrębkowania jest rębak bębnowy OKRR 650 wyposażony w 3-nożową głowicę tnącą oraz silnik główny o mocy 90 kW. Nasz klient posiada zarówno odpady długie w postaci zrzynów i oflisów jak i odpady krótkie w postaci drewnianych bloków. Odpady długie zrzucane są na podajnik łańcuchowy, a odpady krótkie na podajnik wibracyjny poprzeczny. Odpowiednio dozowany surowiec podawany jest podajnikiem wibracyjnym wzdłużnym do rębaka. Po rozdrobnieniu w rębaku zrębek jest odbierany przez podajnik wibracyjny przesiewający, który oddziela go od mniejszej frakcji. Każda z frakcji transportowana jest osobnym podajnikiem łańcuchowo-zgarniakowym (tzw. redlerem) do osobnych zasieków. W ten sposób klient uzyskuje zarówno wysokojakościowy zrębek technologiczny oraz mniejszą frakcję, która może zostać wykorzystana w dalszym procesie do produkcji peletu lub brykietu.


Poniżej kilka zdjęć z montażu linii zrębkowania na bazie rębaka OKRR 650.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu prezentującego pracę linii zrębkowania. Film można obejrzeć TUTAJ lub w zakładce REALIZACJE.