envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Jak stworzyć linię rozdrabniania odpadów drzewnych?

Jak stworzyć linię rozdrabniania odpadów drzewnych?

Zastanawiasz się, jak jest zbudowana linia rozdrabniania odpadów drzewnych? Nasza najnowsza realizacja na pewno Cię zainspiruje! Niedawno OSKA zakończyła montaż nowej linii technologicznej na bazie rębaka OKRR 400. Oprócz tej konkretnej maszyny w jej skład weszły redler wznoszący, redler poziomy z dwoma wysypami oraz podajnik taśmowy. W redlerze poziomym zastosowano wysyp zrębka z elektryczną zasuwą. Rozwiązanie to pozwala użytkownikowi automatycznie sterować procesem magazynowania zrębka.

Jak działa linia rozdrabniania odpadów drzewnych?

Zadaniem nowej instalacji jest rozdrabnianie odpadów drzewnych z wielopiły na wartościowy zrębek. Odpady trafiają do rębaka OKRR 400 za pośrednictwem podajnika taśmowego, a następnie podajnika wibracyjnego. Po rozdrobnieniu odpadów w rębaku gotowe zrębki są transportowane za pomocą redlera wznoszącego do redlera poziomego i następnie do magazynów. Zasuwa elektryczna umożliwia wybór miejsca składowania. 

Zalety linii technologicznej na bazie rębaka OKRR 400 

Wykorzystanie rębaka OKRR 400 pozwala nam na uzyskanie zrębków o wysokiej jakości, które są bardzo pożądane na rynku. Ponadto integracja z redlerami i zasuwą elektryczną umożliwia nam bardziej efektywne i zautomatyzowane zarządzanie procesem magazynowania, co w dłuższej perspektywie przekłada się na znaczne oszczędności czasu i kosztów. 

Rębak OKRR 400 – dlaczego warto go wybrać? 

Rębaki bębnowe z serii OKRR to stacjonarne maszyny rozdrabniające, które działają za pomocą napędu elektrycznego. Ich głównym celem jest rozdrobnienie różnego rodzaju odpadów pochodzących z obróbki drewna, takich jak zrzyny i oflisy , a także odpady stolarskie. Proces ten przekształca te odpady w wysokowartościowe zrębki, które mogą być wykorzystane jako materiał technologiczny, opałowy lub wędzarniczy.


Dzięki temu inwestowaniu w nowoczesne technologie i maszyny OSKA będziesz w stanie zapewnić, że Twój tartak nie tylko przetwarza drewno w sposób efektywny, ale także dba o środowisko, minimalizując odpady i przekształcając je w wartościowy produkt.

 

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć dotyczącą tej instalacji: