envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Rodzaje rozdrabniaczy do drewna i metody ich działania

Jak działa rozdrabniacz do drewna?

Wśród wielu niezwykle przydatnych w tartaku urządzeń wymienić można między innymi bijakowy rozdrabniacz do drewna. W ofercie firmy OSKA  dostępne są ich różne rodzaje, co pozwala na dopasowanie maszyny do konkretnych celów. Dowiedz się, czym są oraz jak działają rozdrabniacze do drewna. 

Czym jest rozdrabniacz do drewna?

Rozdrabniacze to maszyny, których głównym zadaniem jest wtórne rozdrabnianie zrębka pochodzącego z rębaków. Z jego pomocą wytwarzane są paliwa stałe, takie jak pellet czy brykiet. Urządzenia te pozwalają na otrzymanie odpowiedniej frakcji materiału, dzięki czemu możliwe jest wytworzenie wysokiej jakości biopaliwa. 

Rodzaje rozdrabniaczy

Najpopularniejszym rodzajem rozdrabniaczy są rozdrabniacze bijakowe. Wśród nich wyróżnić możemy młyny górnozasypowe oraz rozdrabniacze ssąco-tłoczące. Ich odpowiednie podłączenie do pozostałych urządzeń dostępnych w tartaku pozwala stworzyć funkcjonalną linię produkcyjną do wytwarzania wysokiej jakości biopaliw stałych. 

Metoda działania rozdrabniaczy do drewna

Choć samo podawanie materiału różni się w zależności od konkretnego modelu, to sam proces działania rozdrabniaczy bijakowych wygląda podobnie. Zrębek umieszczany jest w komorze tnącej, gdzie następnie jest on mielony z pomocą noży bijakowych. Kiedy materiał uzyska już odpowiedni rozmiar, przedostaje się przez specjalne sito. Następnie jest odsysany przez podłączoną instalację odciągową z cyklonem rozprężającym do zbiornika lub silosa.


Sprawdź naszą ofertę rozdrabniaczy bijakowych