envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Charakterystyka wieloopiły

Czym jest wielopiła?

Wielopiła jest maszyną stolarską, która wykonuje podłużne cięcia dowolnego gatunku drewna, dzięki zastosowaniu podwójnych pił tarczowych. Najpopularniejszym rodzajem jest wielopiła dwurzędowa, ponieważ jest skuteczna i uniwersalna.

Pilarki wielopiłowe, dwuwałowe mogą być wyposażone w napęd rolkowy lub posuw gąsienicowy. Drewno jest przerabiane na fryzy, krawędziarki, łaty czy listwy w różnym zakresie wysokości.

 

 

 

Do czego służy wielopiła?

Wielopiła dzieli materiał (najczęściej drewno) na mniejsze fragmenty. Piła składa się ze stalowego zębatego ostrza (brzeszczotu). W ruch wielopiłę wprawia napięte ostrze w ramie, zaopatrzone w jeden lub dwa uchwyty. Natomiast ostrze, w zależności od rodzaju piły, wprawione jest w ruchy przy pomocy energii elektrycznej (parowej lub wodnej) czy mięśni.

Charakterystyka wielopiły

Wielopiła jest urządzeniem o tarczowej konstrukcji. Dzięki złożonej konstrukcji, posiada możliwość wykonania kilku równoległych cięć jednocześnie. Jedną z głównych zalet wielopiły jest przyspieszenie procesu wstępnej obróbki, dlatego nie ma potrzeby kupowania kilku urządzeń.

Za precyzyjne programowanie grubości elementów odpowiada system regulacji ustawień tarcz. Natomiast regulację odległości pomiędzy ostrzami umożliwiają tuleje dystansowe. Wielopiły stosuje się najczęściej w tartakach oraz zakładach rzemieślniczych i produkcyjnych.

Wielopiła z serii OKPW firmy OSKA

Firma OSKA jest producentem wielopił rolkowych oraz gąsienicowych. Oferowane wielopiły mogą zostać indywidualnie wyposażone w rolkowy stół podawczy i odbiorczy. Zależnie od wymagań klienta, wielopiły mogą być wyposażone w laser, centrownik oraz przekładnię boczną. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą i do kontaktu!