envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Jakie zastosowania mają produkowane przez nas części?

Części do maszyn do obróbki drewna

W firmie OSKA specjalizujemy się nie tylko w produkcji maszyn i linii produkcyjnych. Zajmujemy się także wykonawstwem części maszyn związanych z produkcją drzewną i meblową. Są to między innymi posuwy gąsienicowe, napinacze do pił trakowych, prowadnice i wiele innych. Produkujemy również elementy niestandardowe według dokumentacji przekazanej przez klienta. W dzisiejszym artykule pokrótce scharakteryzujemy, jakie zastosowania mają produkowane przez nas części. Zachęcamy do lektury!

Łańcuchy transportowe dla branży drzewnej 

Od wielu lat zajmujemy się wykonawstwem łańcuchów specjalnych wykorzystywanych do transportu kłód drzewnych oraz zrębka drzewnego. Wszystkie nasze wyroby charakteryzuje solidność. Produkujemy również łańcuchy do czopiarek, parkieciarek i formatyzerek na podstawie przekazanej dokumentacji technicznej. 

Posuwy gąsienicowe do wielopił

Specjalizujemy się w produkcji części zamiennych do pilarek wielopiłowych. Posuw gąsienicowy jest jednym z najważniejszych elementów wielopiły, który z czasem ulega zużyciu i wymaga wymiany wraz z prowadnicami i tzw. łamaczami. Wszystkie te części można zamówić w naszej firmie, nawet z usługą montażu w siedzibie klienta. Zapraszamy również po inne części do wielopił, jak np. koła napędowe i napinające, czy nakładki z kolcami ułatwiające pracę z mokrym lub zmrożonym drewnem.

Rolki posuwowe

Rolki posuwowe to koła transportowe, które są używane w strugarkach. Zapewniają płynny posuw obrabianego materiału przy różnych prędkościach. W zależności od konstrukcji maszyny mają różne średnice i sposoby mocowania. Różnią się również kształtem uzębienia uwarunkowanym wilgotnością obrabianego drewna. W firmie OSKA wykonujemy wiele rodzajów rolek posuwowych do różnych maszyn, które dodatkowo hartujemy na wskroś, co umożliwia ich późniejszą regenerację, a więc jest to oszczędność kosztów dla klienta.

Napinacze do pił trakowych

Piły trakowe to jedne z najważniejszych maszyn  wykorzystywanych w tartakach. Ich głównym zadaniem jest rozcięcie kłody drzewnej na pryzmy do dalszej obróbki za pomocą pił taśmowych zamocowanych w specjalnych uchwytach, tzw. napinaczach.  Firma OSKA wykonuje uchwyty górne i dolne do traków najbardziej znanych marek. Wysoka jakość materiałów oraz zastosowanie procesów obróbki cieplno-chemicznej zapewnia niezawodność zamówionych u nas napinaczy.


Potrzebujesz części do swojej maszyny? Wykonamy je dla Ciebie na podstawie dostarczonej specyfikacji!