envelope icon
KONTAKT
LUBIĘ TO!
Jakie funkcje pełni chłodnica do pelletu

Chłodnice do pelletu

Chłodzenie pelletu to ostatni etap w procesie produkcji biopaliwa. Chłodnica do pelletu zasysa powietrze, które chłodzi podawany granulat. Chłodzenie biopaliwa poprzez jego stały ruch jest efektywne. Dzięki temu nie dochodzi do rozwarstwienia materiału.

 

Jakie funkcje pełni chłodnica do pelletu?

Podczas produkcji pelletu, bardzo ważnym elementem w jest jego oczyszczenie i schłodzenie. Dlatego chłodnica do pelletu jest urządzeniem niezbędnym w fazie jego tworzenia. Spełnia one podwójne zadanie. Po pierwsze oczyszcza ona surowiec z resztek organicznych kawałków ukruszonego paliwa czy trocin, za pomocą ciągłych wibracji. Pellet jest również studzony i osuszony za pomocą stałego ruchu zimnego powietrza, które nawiewane jest od spodu.

Dlaczego pellet trzeba chłodzić?

Pellet powstaje dzięki sprasowaniu oczyszczonego, wysuszonego i rozdrobnionego materiału (najczęściej z trocin). Następnie pod wpływem takich czynników jak podwyższona temperatura oraz zwiększone ciśnienie, stosowany jest proces, w którym poprzez mechaniczny nacisk na materiał odbywa się granulowanie. Po tym etapie granulki muszą być odpowiednio schłodzone, aby uniknąć sytuacji, w której pellet będzie się łamał lub kruszył.

Oska — polski producent chłodnic do pelletu

Oferujemy chłodnice do pelletu, dzięki której materiał grzewczy otrzymywany jest bez zanieczyszczeń masą odpadową. W ten sposób jest czysty pod względem ekologicznym i gotowy do użycia.

Wieloletnie doświadczenie firmy Oska w branży drzewnej to gwarancja niezawodnych części transportujących oraz wentylujących, które zamontowane są w gotowej do użycia linii.