envelope icon
KONTAKT
Automatyzacja linii rozkroju tarcicy do produkcji palet

Automatyzacja linii rozkroju tarcicy do produkcji palet

Przed polskimi tartakami stoi w dzisiejszych czasach wiele wyzwań. Z jednej strony rosnące koszty produkcji, a z drugiej braki kadrowe i stale rosnąca konkurencja ze strony dostawców tańszych materiałów.

By sprostać wyzwaniom dzisiejszego rynku, tartaki muszą wprowadzić takie zmiany, które pozwolą im na maksymalizację produkowanej ilości i zysku, zapewnienie najwyższej jakości przy jednoczesnym skróceniu czasu poświęconego na uzyskanie produktu finalnego. Z tego względu właściciele tartaków coraz chętniej inwestują w nowoczesne rozwiązania techniczne, które zapewniają poprawę wydajności produkcji i efektywne wykorzystanie surowca. Odpowiedzią na takie potrzeby jest zautomatyzowanie pracy tartaków oraz wyposażenie ich w niezawodne i wydajne maszyny najwyższej jakości.
Prezentujemy Państwu linię rozkroju tarcicy do produkcji palet, która została w całości zaprojektowana i wykonana przez naszą firmę dla klienta poszukującego automatyzacji tego procesu w celu optymalizacji kosztów materiałowych i osobowych. Projektowaną przez firmę OSKA linię należało dostosować do posiadanego przez klienta traka, jego wydajności oraz parametrów użytkowanej hali produkcyjnej.
Opis działania linii
Na wyjściu z traka zamontowany został podajnik z rolkami dociskowymi, który odbiera pryzmę i oflis. Pryzma transportowana jest do obrzynarki, a oflisy odbierane są przez podajnik taśmowy. Obrzynarka wyposażona jest w dwie piły- szarpaki, które kalibrują pryzmę na wstępnie zadane wartości. Powstałe odpady odprowadzane są przez przenośniki ślimakowe do kontenera lub pojemnika. Mogą one zostać poddane dalszej obróbce i wykorzystane np. jako paliwo opałowe, o czym piszemy TUTAJ.
Właściwa pryzma transportowana jest na podajnik rolkowy, a następnie na podajnik łańcuchowy sortująco-podający do centrownika. Centrownik podaje pryzmę do wielopiły dwuwałowej, która rozcina środkową część na balik, natomiast części boczne tworzą deski. Po wyjściu z wielopiły rozcięty materiał jest transportowany za pośrednictwem podajnika odbierającego na łańcuchy poprzeczne, skąd trafia na podajnik taśmowy, z którego personel obsługujący sortuje gotowe elementy.
Należy pamiętać, że linie produkcyjne mają decydujący wpływ na jakość i wydajność produkcji. Dlatego warto skorzystać z usług firmy OSKA, która ma w tym względzie duże doświadczenie i zapewni wykonanie przemyślanego projektu dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta przy uwzględnieniu możliwości współczesnej technologii. Podstawą udanego projektu jest bowiem dobra współpraca pomiędzy zleceniodawcą, a wykonawcą, który zajmie się zaprojektowaniem oraz montażem linii.

Film przedstawiający działanie linii rozkroju tarcicy na bazie wielopiły dwuwałowej można obejrzeć TUTAJ lub w zakładce REALIZACJE.