Chcielibyśmy przybliżyć Państwu produkowane przez nas rębaki. Często klienci zadają sobie i nam pytanie, który rębak wybrać: rębak bębnowy czy rębak zasypowy. Podstawowym kryterium jest rodzaj produkowanych odpadów. Czy są to odpady krótkie, długie czy mieszane?
Rębaki zasypowe do opadów krótkich
Do przerobu odpadów krótkich polecamy rębaki zasypowe z napędem elektrycznym. Surowiec drzewny ładowany jest odgórnie do leja zasypowego, w którym grawitacyjnie spada na wał nożowy. Proces rozdrabniania ułatwia docisk hydrauliczny pracujący w komorze roboczej rębaka. Wał nożowy jest zamknięty sitem o perforacji dobranej wg potrzeb klienta. Rębaki zasypowe przystosowane są do pneumatycznego odbioru zrębka. Zrębek może być również odbierany przy pomocy podajnika łańcuchowo-zgarniakowego (tzw. redlera) lub też podajnika taśmowego. Model rębaka jest dobierany w zależności od ilości posiadanych odpadów.
Rębaki bębnowe do odpadów długich i mieszanych
W przypadku odpadów długich oraz mieszanych zaleca się stosowanie rębaków bębnowych. Podawanie materiału do rębaka odbywa się za pomocą podajnika wibracyjnego, który stanowi element standardowego wyposażenia. Model rębaka bębnowego dobierany jest w zależności od ilości posiadanych przez klienta odpadów oraz oczekiwanej wydajności. Odbiór zrębka spod rębaka, podobnie jak w przypadku rębaków zasypowych może odbywać się podajnikiem łańcuchowo-zgarniakowych (tzw. redlerem) lub podajnikiem taśmowym.
Przykład: jeśli klient chciałby uzyskać zrębek opałowy z długich odpadów z drewna twardego (liściastego) w postaci zrzynów i oflisów polecamy rębak bębnowy OKRR 400 z głowicą 4-nożową.
Rębaki bębnowe i zasypowe firmy OSKA
Zarówno rębaki zasypowe jak i bębnowe mogą posłużyć jako baza kompletnej linii do produkcji biomasy. Nasza firma zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem tego typu linii. Więcej informacji o projektowaniu linii dowiedzą się Państwo z kolejnych artykułów. Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności.